Ecza1'de Nasıl Sipariş Verebilirim?

Nasıl ürün satın alabilirim?
GLN numaranız ile üye olduktan sonra Ecza1 içerisinde bulunan ürünleri sepetinize atıp kredi kartı ile ödeme yaptıktan sonra ürünleriniz kargo ile tarafınıza teslim edilecektir.

Aradığım Ürünü Nasıl Bulurum?
Sayfanın üst tarafında yer alan arama kutusuna istediğiniz ürünün adını yazınız. Gelen sonuçlardan istediğiniz ürüne tıklayıp o ürünü satan eczacılarımızı görebilirsiniz. Farklı ilanlar içerisinden fiyat ve miad seçeneklerinden size en uygun olanı sepetinize ekleyebilirsiniz.

Satıcının Diğer Ürünlerini Nasıl Görebilirim?
Arama kutusundan kullanıcı adı ile arama yaparak ya da ürün sayfalarındaki kullanıcı adına tıklayarak kullanıcıların diğer ürünlerinin olduğu profil sayfasını görebilirsiniz

Nasıl Ödeme Yapabilirim?
Ödemelerinizi yalnızca kredi kartı aracılığı ile yapabilirsiniz. Sepetinizdeki ürünleri satın almadan önce sepette ürün adetlerinde güncelleme, tek bir satıcıdan alışveriş yapabilme ve ürünleri tamamen sepetten çıkarma işlemi yapabilirsiniz. Yapılan ödeme Ecza1’in yönettiği havuz hesabında tutulur ve alıcı onayı sonrasında satıcıya aktarılır.

Ecza1 Güvenli Mi?
Kesinlikle güvenli! Ecza1 kredi kartı ödeme altyapı desteğini Paytr şirketi tarafından almaktadır. Paytr sahtecilik önleme ve kart güvenliği açısından Türkiye’nin en büyük ve en güvenilir kuruluşlarından birisidir. Tüm ödemeleriniz Ecza1’in ve Paytr’nin %100 güvencesi altında gerçekleşir. Ecza1 Güvenli Ödeme Sistemi ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Satın aldığınız ürün veya hizmete ilişkin olarak satıcı ve alıcı arasında online olarak kurulan Ön Bilgilendirme Formu ile Mesafeli Satış Sözleşmesi, Ecza1 veritabanında saklanır ve "Aldıklarım" sayfasından her sipariş için ulaşılabilir.

Ürünleri Teslim Ederken Nelere Dikkat Etmeliyim?
Teslimat süresi boyunca “Aldıklarım” sayfasından Sipariş Detayı kısmından kargo takip linkini tıklayarak kargonuzu takip edebilirsiniz. Alıcılar kargoyu teslim aldıkları anda, kargo görevlisinin yanında paketi açıp üründe herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol etmeli ve herhangi bir hasar varsa buna ilişkin kargo görevlisine tutanak tutturmalıdır. Böyle bir durumda Alıcı, Ecza1’i mutlaka bilgilendirmelidir.

Ödemeler Ne Zaman Satıcıya Aktarılır?
Alıcıların yapmış olduğu ödemeye ilişkin tutar, alıcıların ürünlerinin ellerinde güvenli bir şekilde ulaştığını onayladıkları ve teslim sürecine bir itirazı olmadığı durumda en erken ödeme tarihinden 3 iş günü içinde hesabına otomatik olarak aktarılır.

Siparişimle İlgili Bir Problem Olduğunda Ne Yapmam Gerekir?
İlk önce sipariş ile ilgili olarak Sipariş Sonrası Destek Bölümü’ne bakmanızı rica ederiz. Buradaki duruma göre işlem yapılabilir ve canlı yardım üzerinden her zaman bize ulaşabilirsiniz.

Nasıl İade Yapabilirim?
Alıcılar iade süreci ile ilgili her zaman canlık destek üzerinde Ecza1 çağrı destek ekibi ile iletişime geçmelidirler. İade edilecek ürünler ve iade faturası ile Ecza1’in vereceği kargo kodu kullanılarak anlaşmalı kargo üzerinden yollanmalıdır. Aksi takdirde kargo sırasında oluşabilecek sorunlardan tarafımız sorumlu olmayacaktır. Detaylı bilgi için İade ve İptal Koşulları kısmını okuyabilirsiniz.

Ne Kadar Kargo Ücreti Öderim?
Satıcı tarafından kargo kampanyası yapılmadığı durumlarda alıcı, satıcı başına sabit kargo ücretini ve gerekli durumlarda ek kargo ücreti ödemekle yükümlüdür.

Satıcıların bedava kargo kampanyası yaptığı durumlarda ise alıcının kargo ücretini ödeme yükümlülüğü yoktur.

Ecza1’de Nasıl Daha Karlı Alışveriş Yaparım?
Satın almak istediğiniz ürünleri tek bir kullanıcımızdan alarak kargo ücretini düşürebilir ya da kargo ile ilgili olan kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Her Satıcı İçin Ayrı Kargo Ücreti Mi Ödemem Gerekiyor?
Evet. Verilen siparişler Türkiye’nin bütün illerinde bulunan satıcılar tarafından gönderilmektedir. Bu nedenle sipariş verdiğimiz her farklı eczacımız için ayrı kargo ücreti alınır.