Sipariş Sonrası Destek

Siparişim İptal Edildi
Ürün aldığınız satıcı sipariş gönderemeyecek durumda ise siparişi iptal edilir. Bu durum yaşandığı durumda ödemeniz alışveriş yaptığını karta iade edilir.

Siparişlerim Ne Zaman Kargoya Verilir?
Ürünler genelde siparişin geldiği gün ya da ertesi gün olmak üzere en fazla 2 gün içerisinde kargoya verilir. Eczacılarımızın ortalama ne kadar sürede kargolama yaptıklarını profil sayfalarında bulunan Ortalama Teslim Süresi bölümünden görebilirsiniz.

Kargom Elime Ulaşmadı.
Gönderilen ürünlerin kargo takip bilgilerini Sipariş Detay sayfasından görebilirsiniz. Bu sayfada bulunan kargo takip linki sayesinde siparişinizin ne zaman kargoya verildiğini, şu an da nerede olduğunu ve tahmini teslim tarihini öğrenebilirsiniz.

Bazı eczacılarımızın kendi anlaşmalı kargolarını kullandıkları takdirde bu bilgiler her siparişte görüntülenemeyebilir. Bu gibi durumlarda eczacımıza mesaj göndererek kargo bilgilerini isteyebilir ya da sağ alt bölümde bulunan logoya tıklayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Sepette Kargo Ücreti Ödememe Rağmen Teslimat Sırasında Benden Kargo Ücreti İstendi.
Herhangi bir karışıklık olup da teslimat sırasında kargo görevlisi tarafından sizden ödeme talep edilirse, görevliden mevcut faturayı iptal etmesini ve koli üzerindeki kargo gönderim numarası ile tekrar giriş yapmasın rica ediniz. Problemin tekrar etmesi durumunda lütfen çağrı destek ekibimiz ile iletişime geçiniz.

Siparişimdeki Bazı Ürünler Hasarlı Geldi.
Siparişiniz ulaştığında kargo görevlisi yanınızda iken ürünlerinizi kontrol ediniz. Siparişinizde hasar/kusur mevcut ise kargo görevlisine mutlaka tutanak tutturunuz. İade / değişim sürecinin daha sağlıklı ilerlemesi adına hasarlı ürünle alakalı görsel/video desteği sunmanız gerekmektedir. Sonrasında ürün değişimi veya iade talebiniz için çağrı destek ekibimize ulaşarak yardım alınız.
Paketleme kaynaklı ürün hasarlarında değişim ve iade hususunda kargo ücreti satıcıya aittir.
Yanlış Miadlı Ürün Geldi.
Siparişinizde olan ürünlerde Ecza1’de belirtilenden farklı miadda bir ürün tarafınıza yollandığında oluşacak kargo ücreti satıcıya aittir. Çağrı destek ekibimize ulaşarak elinizde ürünleri değişimi ya da iadesi için kargo kodu alabilirsiniz.

Siparişimde Eksik Var. Ne Yapmalıyım?
Sipariş tarafınıza ulaştığında kargo kolisini açarken fotoğraf veya video çekiniz. Çağrı destek ekibimize eksik ürünlü sipariş bilgisini paylaşırken kanıt niteliğinde görsel/ video sunmanız gerekmektedir. Satıcıdan kaynaklı eksik ürünlü siparişlerin değişimi veya iadesinde kargo ücreti satıcı tarafından karşılanır.

Aldığım Ürünleri İade Edebilir Miyim?

İade sebebi satıcı kaynaklı değil ise kargo ücretini karşılayarak ve iade edeceğiniz ürünler için iade faturası keserek iade talebinde bulunabilirsiniz. Çağrı destek ekibimizin tarafınıza ileteceği iade kargo kodu ile iade edebilirsiniz. İade edilecek ürünleri kargo sürecinde hasar almaması adına kolide boşluk kalmayacak şekilde ve tek tek havalı poşetlere sararak sağlam bir karton koliye koyunuz. Paketleme koşulları sağlanmadığı taktirde sorumluluk alıcıya ait olup satıcının iadeyi kabul etmeme hakkı mevcuttur.

İade işlemi sonuçlanana kadar ödemeyi satıcıya aktarmayınız. Süreç tamamlandığında, iade edilen ürünlerin ödemesi Ecza1 tarafından alım yaptığınız kartın hesabına aktarılacaktır.


Fatura Yerine Fiş Gönderildi.
Ecza1’de fatura göndermek zorunludur. Eğer kargonuzda kamu eczacısı olmadığınız halde fatura yerine fiş gönderildiyse tekrar fatura isteme hakkına sahipsinizdir. Çağrı destek ekibimizle iletişime geçerek bu işlemi sağlayabilirsiniz.