İlan İşlemleri

Nasıl ilan ekleyebilirim?
Sayfanın üst tarafında yer alan Ücretsiz İlan Ver butonuna tıkladığınızda ilan ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Satmak istediğiniz ürünün adını kolaylıkla buraya yazabilirsiniz, ürün fotoğrafı otomatik olarak karşınıza çıkacaktır. Miad, stok ve fiyat bilgilerini girdikten sonra ilanı yayına alabilirsiniz.

Ürünle ilgili eklemek istediğiniz notları Açıklama bölümüne yazabilir, "Öne çıkarılan ilanlarıma ekle" seçeneğiyle kendi ilanlarınız arasında öne çıkartabilirsiniz.

Satmak istediğim ürün veri tabanında yok, nasıl ekleyebilirim?
Satmak istediğiniz ürünün adını yazdığınızda size herhangi bir ürün önerilmiyor ise bu ürünün veri tabanımızda bulunmadığı anlamına gelmektedir. Bu durumda eklemek istediğiniz ürünün tam adını ve hacmini belirttikten sonra İlan Ekle butonuna tıklayabilirsiniz.

Bu şekilde üye eczacılarımız tarafından eklenen yeni ürünler öncelikle ekibimizin kontrolünden geçer ve Ecza1 kurallarına uygun olanlar yayına alınır.

Nasıl ürün fotoğrafı ekleyebilirim?
Ürün fotoğraflarını canlı destek bölümüne veya [email protected] adresine gönderebilirsiniz. Fotoğraflar ekibimiz tarafından düzenlendikten sonra en geç 3 iş günü içinde eklenecektir.

Satacağım ürünün fiyatını nasıl belirleyebilirim?
Ürün fiyatlarını belirlerken; KDV‘yi, Ecza1 hizmet bedelini (Eczacı hesabı kdv dahil %7,20, Şirket hesabı kdv dahil %12) ve kendi kârınızı göz önünde bulundurmalısınız.

Ürün listelerken nelere dikkat etmem gerekir?
Ecza1‘de yer alan ürün bilgileri ile eklenen ilanın tutarlı olmasından satıcı sorumludur. Ecza1 ilan içeriği, miad, fiyat, vb. durumlardan sorumlu değildir.

İlanlarımı nasıl silebilirim?
İlanlarım sayfanızdan ilanlarınızı teker teker veya toplu olarak yayından kaldırabilirsiniz.

Hangi ürünleri satabilirim?
Eczanelerde satılan tüm ilaç dışı ürünlerin satışı serbest olmakla birlikte, reçete ile satılan her tür ilacın satışı yasaktır. Detaylı listesi "Yasaklı Ürünler" sayfasında bulabilirsiniz. Yasaklı bir ürünün satışı halinde ilan derhal silinecek ve ilan sahibi uyarılacaktır. İhlalin tekrarı halinde Ecza1 ilan sahibinin üyeliğini sonlandırma hakkını saklı tutar.